Skip to content Skip to footer

Ja cilvēks ir miris ārstniecības iestādē

Ja slimnieks ir miris ārstniecības iestādē, tad piederīgajiem par tuvinieka nāvi paziņo slimnīcas personāls. Piederīgajiem būs jāierodas attiecīgajā slimnīcas nodaļā, kurā gulēja mirušais, lai nokārtotu formalitātes. Ja piederīgajiem nāves cēlonis ir zināms un nav pretenziju pret mirušā ārstēšanu, tad ir jāraksta iesniegums, lai netiek veikta mirušā autopsija. Pretējā gadījumā tiks veikta mirušā autopsija. Sekcija (autopsija) ir obligāta tikai tādos gadījumos, ja ārstiem nav skaidrs nāves iemesls/cēlonis. Autopsiju nāves cēloņa noskaidrošanai veic arī tādos gadījumos, ja piederīgie apšauba nāves cēloni un/vai nav apmierināti ar mirušā ārstēšanu.

“Medicīnisko apliecību par nāves cēloni” izrakstīs ārstējošais ārsts un/vai nodaļas vadītājs. Ja tiek veikta autopsija, to izraksta pataloganatoms, kas veic mirušā autopsiju.
Medicīnisko apliecību par nāves cēloni piederīgie var saņemt slimnīcas morgā vai, ja slimnīcai morga nav, attiecīgajā nodaļā.

 

 

Šeit jūs varat atrast informāciju no www.latvija.lv soli-pa-solim kā rīkoties tuvinieka nāves gadījumā; skatiet pielikumā: